Democratic National Convention
Sunday, August 13, 2000

Area Delegates




    OHIO
   Debra Ackerman, Wooster
   Thelma Adams, Elyria
   Dixie Allen, Dayton
   Gary Allen, Columbus
   Sandra Anderson, Dublin
   Christie Angel, Columbus
   Clarence Antonacci, Tiltonsville
   Deborah Bailey, Elyria
   Oliver Baker, Cincinnati
   Randall Basham, Sciotoville
   George Beban, Akron
   Mike Billirakis, Pickerington
   Debbie Bindas, Girard
   John Blessing, Sandusky
   Yelena Boxer, Cleveland
   Billy Boyce, Columbus
   Barbara Boyd, Cleveland Heights
   Mildred Brewer, East Cleveland
   Kaye Britton, Cincinnati
   Edna Brown, Toledo
   Sherman Brown, Youngstown
   Sherrod Brown, Elyria
   William Burga, Westerville
   Jean Colleen Buscemi, Springfield
   Timothy Buxton, Maple Heights
   Birdell Byars, Warrensville Heights
   Capri Cafaro, Huddard
   Angela Caldwell, Cleveland
   David Caldwell, Pataskala
   C. Steven Campbell, Columbus
   Jane Campbell, Cleveland
   Martha Campbell, Uhrichsville
   Cathryn Caridas, Columbus
   Dominic Cataldo, Lorain
   Steven Chaffin, Marion
   Nelson Cintron, Cleveland
   Michelle Clarett, Youngstown
   Michael Coleman, Columbus
   Warren Copeland, Springfield
   Richard Cordray, Grove City
   Sandy Cox, New Philadelphia
   Lucretia Crawford, Springfield
   Donald Day, Columbus
   Carmen DeStefano, Wintersville
   Dorcas Ditmer, Laura
   Beth Eaton, Akron
   Leroy Elmore, Euclid
   William Endsley, Delaware
   Louis Escobar, Toledo
   Kathleen Estep, Enon
   William Evans, Fayetteville
   Carleton Finkbeiner, Toledo
   Julia Fishelson, Wooster
   Peggy Zone Fisher, Shaker Heights
   Jack Ford, Toledo
   Allison Friedrich, Athens
   Linda Furney, Toledo
   Zelma Furnish, Hillsboro
   John Garcia, Toledo
   Lee Ann Gatten, South Charleston
   Kristine George, Fairview Park
   David Giese, Vermillion
   Ruby Gilliam, Minerva
   Enid Goubeaux, Greenville
   Lynn Greer, Columbus
   Brenda Griffith, Defiance
   Tony Hall, Dayton
   Chafic Hatoum, Sylvania
   Bill Hedrick, Columbus
   Maxine Hicks, Lockbourne
   William Hocevar, Geneva
   Deloris Hudson, Eaton
   Cecelia Huffman, Shaker Heights
   Sandy Isenberg, Toledo
   Thaddeus Jackson, Bedford Heights
   James Jerele, Mentor
   David E. Johnson, Columbus
   Dean L. Johnson, Columbus
   Peter Lawson Jones, Shaker Heights
   Wayne M. Jones, Akron
   Melissa Kemp-Barnhart, Columbus
   Joseph Kostic, Magnolia
   William Lavelle, Athens
   Mary Lazarus, Columbus
   James Patrick Leahy, Tiffin
   Joyce Leeth, Waverly
   Normal Leighty, Wooster
   Renee Lipson, Lyndhurst
   Melissa Long, Cortland
   Anita Lopez, Toledo
   Mike Lowe, Springfield
   Lloyd Mahaffey, Toledo
   Johnnie Maier, Massillon
   Mark Mallory, Cincinnati
   Sharon Manson, Waverly
   Ty D. Marsh, Columbus
   Warren Mart, Mason
   Dan Martin, Lucas
   Gary Martin, Zanesville
   William Mason, Parma
   David McCall, no address
   Mary Lou McCracken, Madison
   Patricia McKay, New Philadelphia
   Ray Miller, Columbus
   Tom Mooney, Cincinnati
   John Mroczkowski, Canton
   Margaret Muncie, Cincinnati
   Barbara Myers, Cincinnati
   Diana Nazelli, Chagrin Falls
   Mark Owens, Dayton
   Sylvester Patton, Youngstown
   Donald Plusquellic, Akron
   C.J. Prentiss, Cleveland
   Jeffrey Rechenbach, Cleveland
   Alicia Reece, Cincinnati
   Thomas Ritchie, Dayton
   Leonard Roberts, Dayton
   Richard Romero, Lorain
   Carol Rowan-Frank, Galloway
   Beverly Schafer, Mansfield
   Vel Scott, Shaker Heights
   Nancy Shew, North Canton
   Brian Shinn, Columbus
   Josephine Sittenfeld, Cincinnati
   Shirley Smith, Cleveland
   Loree G. Soggs, North Royalton
   Jack Sombati, Akron
   Erin Sullivan, Strongsville
   Pierette Talley, Toledo
   Peggy Tanksley, New Philadelphia
   Charleta Tavares, Columbus
   Betty Thomas, Cincinnati
   Danny Thomas, Struthers
   Tisha Thomasson, Trotwood
   Paul Tipps, Columbus
   George Tucker, Berkey
   Barbara Tuckerman, Fremont
   Peter Ujvagi, Toledo
   Future Vincent, Cincinnati
   Karen Wagner, Fremont
   Ronnie Wardup, Indian Springs
   Lindsay Webb, Toledo
   Carolyn Weston, Morral
   Nannette Whaley, Dayton
   Deborah Williams
   Lilian Williams, Columbus
   Danny Winslow, Dublin
   Martin Wisbey, West Chester
   Maey Wiseman, Dayton
   Mary Beth Wishon, Pataskala
   Robert A. Zimmerman, Shaker Heights

   KENTUCKY
   Dortha Lyons, Murray
   Wanda Lynch, Hopkinsville
   Sandra Higgins-Stinso, Madisonville
   Hazel Demery, Grand Rivers
   Raymond McLennan, Paducah
   Thomas Osborne, Paducah
   Brent Yonts, Greenville
   R. Steers, Franklin
   Charles Moore, Morganfield
   Anna Davis-Nall, Providence
   Moretta Boley, Owensboro
   Donna Haynes, Philpot
   John McNulty, Frankfort
   Brett Mills, Owensboro
   Jean Wells, Owensboro
   Jennifer Kellerman, Bowling Green
   Kerry Morgan, Bowling Green
   Carl Bensinger, Louisville
   Ann Delahanty, Louisville
   Myra Friend-Ellis, Louisville
   Leonard Gray, Louisville
   Cheri Hamilton, Louisville
   Stephen Henry, Frankfort
   Ched Jennings, Louisville
   Timothy Cantrell, Lexington
   Diane Lawless, Lexington
   W. McBrayer, Lexington
   Jonathan Miller, Frankfot
   Betsy Nowland-Curry, Lexington
   Susan Westrom, Lexington
   Judith Campbell, Frankfort
   Crit Luallen, Frankfort
   Nicki Patton, Frankfort
   Dale Emmons, Richmond
   JoEtta Wickliffe, Harrodsburg
   George Moore, Mount Sterling
   William Londgrigan, Louisville
   Andrew Martin, Louisville
   Teri Mosier, Louisville
   Charles Owen, Louisville
   Bobbie Powell, Louisville
   JoAnn Salkeid, Louisville
   Ann Vincent, Louisville
   Vincent Zane, Louisville
   Clarence Yancey, Louisville
   MaLenda Haynes, Grayson
   Shirley Huelsman, Fort Mitchell
   Kenneth Lucas, Fort Mitchell
   Jerome Stricker, Covington
   Dennis Gary, Louisville
   Stephen Long, Crestwood
   Karen Curtis, Mount Olivet
   Lois Weinberg, Hindman
   Carolyn Davis, Louisa
   James Jarrett, Inez
   Gregory May, Racoon
   Paul Patton, Frankfort
   Jesse McKnight, Georgetown